Jarné sústredenie po prvý krát na Ružinej

3.5.2017

Slávia UKB sa na prelome apríla a mája vybrala so svojimi pretekármi na jarné sústredenie na priehradu Ružiná do obce Divín neďaleko Lučenca. Nakoľko doteraz zaužívané miesto Zelenú Vodu pri Novom Meste už ďalej nebolo možné navštíviť kvôli zvýšenému výskytu vodných rias na hladine, rozhodli sme sa ísť do neznáma. Tento risk sa vyplatil. Priehrada je vsadená v malebnom prostredí okolitých kopcov, priamo pod zrúcaninou hradu Divín. Rozľahlá vodná plocha bola ako stvorená pre rýchlostnú kanoistiku. Vďaka polohe tu takmer vôbec nefúkal vietor, a teplotou vody patrí Ružiná medzi najteplejšie priehrady Slovenska.

Napriek tomu, že počasie bolo pravé „aprílové“ tréningový proces nám nenarušilo. Chodievali sme dvojfázovo na vodu a v rámci rannej rozcvičky behávať pred raňajkami.  Výnimkou bola kultúrna vložka, výlet do dediny na zmrzlinu a na hrad, kedy sa na nás aj slniečko usmialo.

Ubytovanie a stravu sme mali zabezpečené v hoteli Divín priamo na pláži, takže na vodu to bolo naozaj tak povediac na skok. Personál hotela k nám bol neobyčajne milý a ústretový. Mali sme možnosť využívať TV obrazovku na premietanie. Bola to veľká pomoc pre skvalitnenie tréningu, ale aj pre zábavu. Premietali sme videá detí ako jazdia na vode a jednotlivo rozoberali technické prevedenie záberu, prezreli sme si merané úseky, mali sme prednášku o stravovaní a pitnom režime mladých športovcov a posledný večer sme oslavovali narodeniny spojené s diskotékou.

V sobotu si zo sústredenia odskočili plniť reprezentačné povinnosti Katka a Tomi. Zúčastnili sa pretekov v Budapešti, obaja sa v silnej konkurencii domácich pretekárov nestratili, Katka obsadila druhé a Tomi piate miesto na dvojkilometrovej trati. Gratulujeme . . .

Sústredenie hodnotíme ako jedno z doteraz najvydarenejších. Určite do novo objavenej oblasti stredného Slovenska skoro zavítame opäť. Ďakujeme personálu hotela Divín za jedinečnú starostlivosť,  všetkým zúčastneným deťom za prežitie príjemne stráveného času vo výbornom kolektíve v úžasnej športovej atmosfére, ktorú sa nám spoločne podarilo navodiť a rodičom, ktorí sa nám stále snažia usilovne pomáhať. Deťom želáme, aby sa to čo sme tu natrénovali skoro podarilo pretaviť do úspechov na pretekoch!

Fotky: http://www.kajakslavia.sk/index.php/fotky/category/103-sustredenie-ruzina

Attachments:
Download this file (Merane 2km voda.pdf)Merane 2km voda.pdf[ ]79 kB
Download this file (Merane Beh.pdf)Merane Beh.pdf[ ]74 kB

Podporujú nás

ksk 2

kaktusbike

jantex

juflex

Kontakt na trénerov

Peter Pecsuk Bony: 0908577955,
peter.pecsuk@hotmail.com

Lucia Kvetáková: 0908475987,
luciakvetakova@gmail.com

Kalendár

May 2019
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Prihlásenie