Všetky články

Pohár Slávie UK a Dunajský Maratón 2025

6.11.2025
Large group of people of various ages posing outdoors near water under a blue sky, with one person holding a trophy and several wearing medals.

Prvý septembrový víkend patril po ročnej odmlke spôsobenej povodňami 25. ročníku pohára Slávie UK. Za príjemného počasia sa nám na Zemníku podarilo zorganizovať ďalší úspešný ročník. Pretekalo sa na už tradičnej dvojkilometrovej trati. Novinkou tohto ročníka boli preteky paddleboardistov, ktoré boli zaradené aj do Slovenského pohára paddleboardistov. Premiérovo boli do programu zaradené aj preteky minikajakárov v K4 na dvestometrovej trati.

Po športovej stránke preteky dopadli taktiež úspešne. So ziskom 11 zlatých, 4 strieborných a 5 bronzových medailí sme vyhrali medailovú bilanciu a v celkovom hodnotení klubov sme obsadili pekné tretie miesto za klubmi z Komárna a Piešťan.

Výsledky

Vďaka patrí všetkým, ktorí pomohli svojou pomocnou rukou k hladkému priebehu pretekov a taktiež pretekárom za predvedené výkony.

Na druhý deň sa niektorý pretekári rozhodli zasúťažiť si na Dunajskom maratóne. A zahanbiť sa nenechali. Naša deväťčlenná výprava vypádlovala 4 zlaté medaily (Maroš Dvorský, Lucia Kvetáková, Katarína Kromková a Martin Blažek) a jednu striebornú medailu (Richard Strelka). Naviac Klára Stanová spolu s Miriam Hasenovičovou z Tatranu dopádlovali na štvrtom mieste. S touto medailovou bilanciou sa umiestnili na celkovom druhom mieste za víťaznými susedmi z Tatranu.

Výsledky

Veríme, že predvedené výkony sa podarí zopakovať aj budúci rok.

Podporujú nás

CEOD sponsor logoClub sponsor logo
CEOD sponsor logoClub sponsor logo