72. ročník Hargašáku

Úspešne máme za sebou jedny z posledných pretekov tejto sezóny 72. ročník Hargašovho memoriálu. Preteky sa konali v sobotu 16.9 na Zlatých pieskoch. Pretekalo sa na 1.5km okruhu vo všetkých vekových kategóriách. Počasie nám moc neprialo, ale o to viac zahriali a potešili výsledky našich pretekárov. Prvenstvá získali Maťo Kýška, Mišo Vadkerti v C1, v K1 Katka Pecsuková, Nina Petrašovičová , Miška Andrášiková a aj veteráni a muži v K1 Filip Petrla, Martin Blažek a Lucia Kvetáková. Darilo sa aj ostatným na druhom mieste skončili v C1 Jakub Šuplata, Filip Koseček vo veteránoch v K1 Peter Pecsuk a tretí v C1 Jano Belanský a v K1 Hana Balažovjechová a Kubko Bartolčič. Všetkým gratulujeme . . .

Výsledky:

Attachments:
Download this file (Hargasak2017.pdf)Hargasak2017.pdf[ ]372 kB

18. ročník Pohára Slávie UK

V sobotu 9. septembra sa uskutočnil v poradí už 18. ročník Pohára Slávie UK. Ako každý rok, preteky organizoval náš klub. Celé podujatie prebehlo bez problémov, nezaznamenali sme žiadne protesty ani sťažnosti. Počasie nám tiež prialo, až na trocha silnejší nárazový vietor, ale aj to patrí k tomuto športu a treba sa s tým vedieť popasovať. Pretekalo sa na tradičnej trati 2km a prvý krát na jeden okruh, čo sa osvedčilo.

Veľkú vďaku si zaslúžia všetci rodičia, deti, kamaráti, členovia klubu, ktorí sa podieľali na príprave a organizovaní vydarených pretekov.

A samozrejme popri tom treba vyzdvihnúť aj výborné výsledky našich pretekárov, keď sme v súťaži klubov obsadili vynikajúce druhé miesto.

Pozitívne zhodnotil celé preteky pre canoe.sk aj náš predseda klubu a riaditeľ pretekov M. Haviar:

"Myslím si, že z technickej stránky bolo všetko v poriadku, preteky prebehli v štandardnom režime bez rušivých momentov. Pretekárom znepríjemňoval jazdy nepríjemný nárazový vietor, s ktorým mali najmä deti problémy, ale bolo to ešte všetko v rámci únosnosti"

MSR v maratóne na Zemníku

V sobotu 2.9.2017 sa prvý krát na Zemníku uskutočnili majstrovstvá Slovenska v maratóne. Pretekalo sa na tratiach od 12,9km až po seniorských 30,1km. Deti do 12 rokov mali vložené preteky na 2km.Jeden okruh meral 2,15km a v každom párnom sa prenášalo v priestore štartu a cieľa. Počasie prialo, ani teplo ani zima, ideálne pre maratón. Len škoda, že bola slabšia účasť pretekárov. Z našich sa najviac darilo Katke Pecsukovej, získala v poradí už svoj šiesty tohtoročný majstrovský titul. Druhé miesta obsadili v C1 Maťo Kyška a Mišo Vadkerti, tretí skončili Tomi Kmiť a Nina Petrašovičová. Spomenúť treba ešte aj víťazstvo Filipa Petrlu v kategoríi mužov. Všetkým gratulujeme . . .

IMG 20170902 WA0001

Pohár SNP, Piešťany 19-20.8.2017

Posledné dvojdnové preteky Slovenského pohára v Piešťanoch pohár SNP sme zavŕšili úspešné. Aj keď viacero našich detí sa nezúčastnilo a viacero prišlo rovno z dovoleniek, tie čo prišli zabojovali aj za ostatných a podali pekné a snaživé výkony . Počasie napriek nepriaznivým prognózam nakoniec nesklamalo a tak sa aj stanovačka vydarila. Najviac sa darilo dievčatám, Katke, ktorá získala päť prvenstiev, Hanka s Miškou po dve a Niki bola raz prvá. Preteky obohatili na záver štarty mixov, kde sme získali tiež jedno prvenstvo vďaka Katke a Peťovi.

Hanka Balažovjechová - 3miesto K2 500m a K4 500m

Všetkým medailistom ale aj ostatným finalistom gratulujeme a prajeme veľa podobných úspechov v nasledujúcej sezóne.

Prehľad všetkých finálových výsledkov nájdete v tabuľke: TU PDF

Tréneri UK

Rudno Cup 2017

9.5.2017

Cez víkend sa konali pre nás prvé preteky sezóny 2017 na Nitrianskom Rudne – Rudno Cup.

Za ideálnych podmienok pre kanoistiku, slniečko a bezvetrie, sme opäť obhájili v hodnotení klubov celkové 3. miesto!

Čítať ďalej: Rudno Cup 2017

Jarné sústredenie po prvý krát na Ružinej

3.5.2017

Slávia UKB sa na prelome apríla a mája vybrala so svojimi pretekármi na jarné sústredenie na priehradu Ružiná do obce Divín neďaleko Lučenca. Nakoľko doteraz zaužívané miesto Zelenú Vodu pri Novom Meste už ďalej nebolo možné navštíviť kvôli zvýšenému výskytu vodných rias na hladine, rozhodli sme sa ísť do neznáma. Tento risk sa vyplatil. Priehrada je vsadená v malebnom prostredí okolitých kopcov, priamo pod zrúcaninou hradu Divín. Rozľahlá vodná plocha bola ako stvorená pre rýchlostnú kanoistiku. Vďaka polohe tu takmer vôbec nefúkal vietor, a teplotou vody patrí Ružiná medzi najteplejšie priehrady Slovenska.

Čítať ďalej: Jarné sústredenie po prvý krát na Ružinej