SON Poznaň 2023

V dňoch 7-10.9 sa v poľskej Poznani konali preteky olympijských nádeji vo veku 15-17 rokov. Tradične ide o veľmi silno obsadené preteky, ktoré sa pokojne môžu prirovnať k majstrovstvám Sveta v tejto vekovej kategórii. Podujatia sa zúčastnilo 42 krajín z celého sveta. Nás veľmi teší, že až 5 pretekárov sa kvalifikovalo na tento kanoistický sviatok mládeže. V Poľsku nás reprezentovali 4 chlapci a to náš najlepší kajakár Oskar Durčo 16r., ďalej Maťo Apfel 16r., Mišo Klima 16r., Jakub Bartolčič 15r. a jeho sestra Natália Bartolčičová 15r. Zároveň nás mrzí , že počas celých pretekov mal pravé náš najlepší kajakár Oskar žalúdočné problémy, čo značne ovplyvnilo jeho výkon a potom aj všetkých posádok K2 a K4 v ktorých štartoval. Nakoniec sa im do finále A nepodarilo preniknúť, ale prebojovali sa niekoľkokrát do finále B, čo sa v tejto konkurencii tiež ráta. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a predvedené výkony ...

Son1 Son2

Grant Markíza

Vďaka grantu Markíza sa nám podarilo vybudovať outdoorovú stenu na cvičenie. Stenu sme vybudovali v areáli rýchlostnej kanoistiky na Zemníku v Bratislave, kde sa snažíme spraviť pre našich mladých športovcov, čo najlepšie tréningové podmienky. Stenu sme osadili rebrinami, hrazdami, bradlami a doplnkami pre vonkajšie cvičenie aby mohla slúžiť pre športové aktivity zamerané na rozvoj všetkých pohybových schopností vykonávaných na čerstvom vzduchu. Areál je voľne prístupný, takže zacvičiť si môže aj okoloidúca verejnosť. Ďakujeme . . .

Stena1 Stena2 stena3

Slávia tábor 2023

V termíne 24-28.7.23 sme usporiadali prvý detský denný tábor. O deti sa celý týždeň príkladne starali Zorka a Hanka, za čo im veľmi ďakujem. Na každý deň mali vytvorený program a aktivity, a aj keď počasie nie vždy prialo. Najviac času trávili na našej lodenici a samozrejme na vode, ale spravili sme im aj výlet na Zemník a do Karpát. Venovali sa spoločenským, športovým a kolektívnym hrám, plávaniu a kúpaniu. Posledný deň všetky deti dostali zaslúžené vecné odmeny a ukončili tak vydarený týždeň plný zábavy. Podľa ohlasov boli deti aj rodičia spokojní, tak už teraz sa tešíme na tábor 2024 . . .

FOTO

Medzinárodná regata Zemník 2023

V Bratislave na Zemníku sa v dňoch 26.05 - 28.05.2023 konala Medzinárodná regata kadetov, juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Preteky boli zorganizované na vysokej úrovni, k čomu prispeli aj dobrovoľní brigádnici z nášho klubu. Počas celých troch dní vládlo krásne slnečné počasie a tak všetci zúčastnení mohli preukázať za ideálnych podmienok svoju športovú formu. Pretekalo sa na tratiach 5km, 1000m, 500m a 200m v kategóriách K1, K2 a K4. Regaty sa zúčastnilo 16 štátov z celej Európy a viac ako 360 pretekárov. Teší nás, že sa regaty zúčastnilo 12 mladých športovcov z nášho klubu. Za A tím Slovenska pretekali: Oskar Durčo, Martin Apfel, Jakub Bartolčič a Chiara Sofia Kováčiková. V B tíme boli: Michal Klimo, Corwin Carrington, Michal Klima, Matúš Sekerák, Natália Bartolčiočvá, Sofia Stella Becker, Saša Moťovská a Daniela Vdovičenková. Najhodnotnejšie výsledky dosiahli kadet Martin Apfel – 2.miesto v K1 200m a kadetka Natália Bartolčiočvá – 3.miesto v K1 5km. Najväčší „smoliar“ bol asi Oskar Durčo, keď obsadil až 4 krát najmenej populárne 4.miesto. Nestratili sa ani ostatní a všetci podali hodnotné a svoje maximálne výkony. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Výsledky

Český pohár - Račice 2023

Uplynulý víkend 13. a 14. mája sa v Českých Račiciach konali preteky mládeže Českého pohára 2023. Pretekov sa zúčastnil aj Slovenský mládežnícky tím pod vedením Vlada Mrvu. Z nášho klubu Slávia UK boli nominovaný 2 pretekári, Matej Sekerák 13r. a Maxim Becker 14r. Darilo sa najmä Maxovi, ktorý sa na K1 na oboch tratiach 500m a 1000m prebojoval do finále a v kategórii K2 so svojím parťákom Tomášom Kocúrom z Novák získali v silnej konkurencii zlato !!!

Výsledky

Rac23

Jarné sústredenie v Komárne

Úspešne máme za sebou už aj Veľkonočné sústredenie v Komárne. Hoci nám počasie neprialo úplne podľa predstáv, napriek tomu sme splnili všetko, čo bolo na pláne. Prioritou boli hlavne tréningy na vode ale aj posilňovňa a beh. Sústredenia sa zúčastnilo 20 pretekárov nášho klubu vo veku od 13 rokov a 2 tréneri. Veríme, že natrénovane zúročíme na blížiacich sa pretekoch.

FOTO

20230408 072844

Sústredenie Skalka 2023

Naše tradičné zimné sústredenie po novom roku na Skalke v termíne 2-7.1.2023, bolo tento rok žiaľ bez snehu ale aj tak veľmi vydarené. Sústredenia sa zúčastnilo až 23 detí pod dohľadom dvoch trénerov. Aj keď bez snehovej prikrývky a s plusovými teplotami, tréningy a celý pobyt na Skalke vyšiel nad naše očakávanie. Tréningy sme prispôsobili podmienkam, doobedné boli väčšinou vonku v prírode behy a turistika, poobedné v posilňovni a v telocvični, samozrejme nechýbali ani ranné behy pred raňajkami a večerný wellness. Spestrením bol aj orientačný beh v dvojčlenných družstvách s následným vyhodnotením a záverečná disko party. Veríme, že kvalitný kondičný a silový tréning sa zúročí aj na nadchádzajúcich tréningoch a v blížiacej sa sezóne. Už teraz sa tešíme na Skalku 2024 . . .

FOTO LINK

Čítať ďalej: Sústredenie Skalka 2023

Slovenský mládežnícky tím na VC Sparty v Prahe

Slovenský mládežnícky tím (SMT) sa po 2 ,,covidových rokoch“ opäť rozlúčil s pretekárskou sezónou na Veľkej ceny Sparty v Prahe v dňoch 29.9.-2.10.2022. 37-členný tím bol zložený z 32 športovcov vo veku 11-14 rokov a 5 trénerov. Náš klub Slávia UK mal zastúpenie v troch pretekároch, Bubo Bartolčič 3.miesto K1 200m a  6.miesto K2 200m, Max Becker 6.miesto K2 200m a Matej Sekerák 3.miesto K1 míľa.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.

Článok canoe.sk

Sparta

Slovenský pohár mládeže 2022

I keď nás v sobotu 1.10 čakajú ešte posledné Rozlúčkové preteky tohto roku, všetky preteky Slovenského pohára 2022 sú už ukončené. Nižšie v tabuľke je konečné poradie Slovenského pohára mládeže za rok 2022. Náš klub skončil na výbornom celkovom treťom mieste, keď nás predstihli len Komárno a Nováky. Všetkým našim pretekárom ďakujeme za celoročnú snahu a výkony na pretekoch aj tréningoch a prajeme ešte úspešnejšiu sezónu 2023.